2. Expo Turkey by Qatar.

112 Türk şirketi Katar’a çıkarma yaptı.

2. Expo Turkey by Qatar ile 112 Türk şirketi Katar’a adeta çıkarma yaptı. Fuarın ilk gününde bin 600’den fazla iş görüşmesi gerçekleştirilirken, 60 milyon dolarlık ihracat anlaşmasına imza atıldı. Fuara katılan Bakan Tüfenkçi ise Türk firmaları için çok ciddi fırsatların olduğuna vurgu yaptı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2. Expo Turkey by Qatar ile Türk şirketlerinin Katar’a adeta çıkarma yaptığını belirterek, bu ülkede Türk şirketlerine ve ürünlerine hem ayrıcalık hem de ilgi olduğunu söyledi.

Tombik

112 TÜRK FİRMASI KATILDI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) ana partnerliğini üstlendiği, Medya City tarafından organize edilen ve 112 Türk firmasının katıldığı 2. Expo Turkey by Qatar, Katar’ın başkenti Doha’da başladı.

BAKAN TÜFENKÇİ: ADETA ÇIKARMA YAPTIK

Doha Exhibition and Convention Center’da (DECC) düzenlenen fuarın açılışında konuşan Tüfenkci, Katar’a Türk şirketlerinin adeta çıkarma yaptığını kaydederek, Katar’da Türk mallarına ve şirketlerine karşı büyük ilgi olduğunu ifade etti.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks