Turizm Bakanlığı acentelere verdiği uçuş desteğini 2018 yılında da sürdürecek.

Hükümet müjdeyi verdi! Destek devam edecek.

Turizm Bakanlığı acentelere verdiği uçuş desteğini 2018 yılında da sürdürecek.

Havayoluyla Türkiye’ye turist getiren seyahat acentalarına sağlanacak destek miktarı 2018’de rekor kıracak. Geçtiğimiz yıl 86 seyahat acentasına toplam 565 milyon TL uçuş desteği sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yıl ayırdığı bütçeyi artırdı. Akşam’da yer alan habere göre bu kapsamda yüzde 40’lık artışla verilecek destek tutarı 800 milyon TL’ye çıkarıldı.

Tombik

Ayrılan ödenek Türkiye’ye turist getiren seyahat acentalarına destek olarak verilecek. Bu kapsamda Bakanlığın belirleyeceği havalimanlarına turist getiren uçaklara 100 yolcu taban rakam olmak üzere her sefer için 6 bin dolar ödenecek.

200 KOLTUKLU UÇAKTA

200 koltuklu uçaklarda en az 150 yolcu getirenlere verilen destek ise yüzde 30 oranında artacak.Bir uçakta, bir veya birden fazla seyahat acentası tarafından getirilen turistin bulunması halinde, her bir seyahat acentasına verilecek destek tutarı, o seyahat acentasının getirdiği yolcuların uçaktaki toplam yolculara oranı esas alınarak hesaplanacak. Belirtilen dönemlerde yolcuları tek bir acenta tarafından getirilen seferlere ilişkin talepler öncelikle sonuçlandırılacak.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks