Tedavi gören 26 hasta ve 14 refakatçide, öğle yemeğinin ardından zehirlenme belirtileri görüldü.

Bolu’da hastanede 40 kişi öğle yemeğinden zehirlendi.

Bolu’da Fizik Tedavi, Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören 26 hasta ve 14 refakatçide, öğle yemeğinin ardından zehirlenme belirtileri görüldü. Tedaviye alınan 40 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Bolu’nun Karacasu beldesinde bulunan İzzet Baysal Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde öğle yemeğinde tavuk, çorba ve tatlı yiyen kişilerden bazılarında bulantı ve kusma şikayeti başladı. 26 hasta ve 14 refakatçi olmak üzere toplam 40 kişi, rahatsızlıklarını hastane yönetimine bildirdi. Rahatsızlanan kişilerden 30’u bulundukları hastanede tedavi altına alınırken, 10’u ise ambulanslarla İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne kaldırıldı. İl Sağlık Müdürlüğü ve Gıda Tarım, Hayvancılık İl Müdürlüğü uzman ekipleri de hastaneye gelerek, yemeğin yanı sıra içme ve kullanma suyu ile hastaların tedavisi için kullanılan kaplıca havuzu sularından da inceleme yapmak üzere örnek aldı.

Tombik

Eşi 6 aydır hastanede tedavi gören Perihan İlbey, “Yemekten yiyenlerin hepsi çok kötü oldular ve kusmaya başladılar. Ben de arkadaşımla ‘İyi ki bize bir şey olmadı’ diye konuşuyordum. Sonra yukarı çıktığımda arkadaşım neredeyse can veriyordu” dedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks