Sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adayları ilgilendiren mülakat sonuçları.

Başvurular internet üzerinde alınmış ve gözler mülakat sonuçlarına çevrilmiş.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 MEB ile mülakat sonuçları nasıl sorgulanır?

Sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adayları ilgilendiren mülakat sonuçları konusunda geri sayım devam ediyor. Yüz binlerce adayı alakadar eden süreçte, başvurular internet üzerinde alınmış ve gözler mülakat sonuçlarına çevrilmişti. MEB, geçtiğimiz günler yaptığı açıklama ile sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının 15 Ocak tarihinde açıklanacağını duyurmuştu. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak? MEB ile mülakat sonuçları sorgulaması nasıl yapılır? Detayları sizler için derledik.

Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları 19-23 Kasım 2018 tarihinde internet üzerinen alınmıştı. Bunun yanında 2018-2019 sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavları ise 31 Aralık’a kadar devam etmişti. Şimdi gözler 20 bin sözleşmeli öğretmenin alımı için mülakat sonuçlarının açıklanacağı zamanı bekliyor.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün açıklanacak; ancak sonuçların saat kaçta açıklanacağı bilgisi paylaşılmadı.

Benzer Haber
1 2

Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla mülakat sonuçları sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

TERCİHLER 28 OCAK – 1 ŞUBAT ARASINDA OLACAK

Sözlü sınav sonuçlarına itirazlar 16-18 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak olup itiraz sonuçları 24 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak.

Tercihler 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak olup atamalar 7 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

Detaylar, Haber Linki