Mersin’in Tarsus ilçesinde yaklaşık bir hafta önce işlenen cinayet.

Polisi karşısında görünce kalbine ateş etti!

46

Polisi karşısında görünce kalbine ateş etti!

Mersin’in Tarsus ilçesinde yaklaşık bir hafta önce işlenen cinayetin şüphelilerini bir bağ evinde belirleyen polis baskın düzenledi. Polisin evin etrafını çevirdiğini gören zanlılardan Muhammed Y. yakalanmamak için kalbine ateş ederek intihar etti.

Tarsus’ta 24 Ağustos’ta saat 01.30 sıralarında Sait Polat Bulvarı üzerinde işlenen cinayetle ilgili şüphelinin yakalanmasına yönelik polisin yaptığı çalışmalarda, olayı gerçekleştiren şahısların Muhammet Y. (24) ve M.Ş. isimli şahıslar olduğu, motosikleti M.Ş. ‘nin kullandığı bahse konu tüfeği kullananın ise Muhammet Y. olduğunu tespit etti.

Polisin yaptığı araştırmada olay yerinde diğer araçların içerisinde H.Y. ve M.T. isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Polisin yaptığı operasyonla yakalanan H.Y. ve M.T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ŞÜPHELİLERİN KALDIĞI EVE OPERASYON

Polis, ayrıca cinayet olayında motosikleti kullanan M.Ş. ve tüfeği kullanan Muhammet Y.’nin Akgedik yolu üzerinde baraj mesire alanı yakınında M.K.’ya ait olduğu iddia edilen dağ evinde kaldığı yapılan çalışmalar neticesinde tespit etti. Emniyet ekipleri iki zanlıyı yakalamak için operasyon düzenledi. Bolatlı Mahallesi’ndeki evin etrafını saran polis, şahıslara teslim olun uyarısı yaptı. İkamet içerisinden ‘çıkarsan seni de vururum’ sesi gelmesi ardından M.Ş. isimli şahıs ikametten dışarı koşarak polislere doğru elleri havada vaziyette ‘teslim oluyorum’ diyerek teslim oldu.

Detaylar, Haber Linki