Libya ve Doğu Akdeniz’de Türkiye karşıtı ülkelerle birlikte hareket eden Fransa.

Fransa’dan, Türkiye’yi ‘kuşatma’ girişimi!

Fransa’dan, Türkiye’yi ‘kuşatma’ girişimi!

Fransa’nın Türkiye’yi kuşatma girişimi sürüyor. Libya ve Doğu Akdeniz’de Türkiye karşıtı ülkelerle birlikte hareket eden Fransa, şimdi de Irak’ı yanına çekmek için harekete geçti. Fransız Orduları Bakanı Florence Parly dün Bağdat’a geldi. Fransa, 6 hafta içinde ikinci bakanını da Bağdat’a gönderdi.

Fransa’nın Türkiye’yi kuşatma girişimi sürüyor. Libya ve Doğu Akdeniz’de Türkiye karşıtı ülkelerle birlikte hareket eden Fransa, şimdi de Irak’ı yanına çekmek için harekete geçti.

Fransız Orduları Bakanı Florence Parly, siyasi, ekonomik ve sağlık kriziyle karşı karşıya olan Irak hükümetine desteğini ifade etmek için dün akşam Bağdat’a geldi.

Bu, bir Fransız bakanın 6 hafta içinde Irak’a yaptığı ikinci ziyaret oluyor.

Fransız bakanın, bugün Bağdat’ta ABD öncülüğündeki Uluslararası Koalisyon Güçlerinin Komutanı General Frank McKenzie, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile görüşmelerde bulunacağı bildirildi.

Bu görüşmelerden sonra Irak Savunma Bakanı Najah Hassan el-Shammari ile de öğle yemeği yiyecek.

Parly, ziyaret sırasında Fransız Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian’ın birkaç hafta önce yaptığı ziyarette “IŞİD” ile mücadeleden Irak’ın egemenliğine saygı duymaya kadar tartıştığı başlıca konulara odaklanacak.

Detaylar, Haber Linki