Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, işlettiği oto galeride çalışan kadının kız çocuğuna…

9 yaşından 13 yaşına kadar istismar etti! Kan donduran ifade.

9 yaşından 13 yaşına kadar istismar etti! Kan donduran ifade.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, işlettiği oto galeride çalışan kadının kız çocuğuna, 9 yaşından 13 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen İ.B. hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan sanık, İstanbul Sözleşmesi sebebi ile kendisine tuzak kurulduğunu söyledi. İstismara maruz kalan çocuk, polisteki ifadesinde İ.B.’nin annesi ile birlikte uyuduğu yatakta kendisine istismarda bulunduğunu söyledi. Anne H.O. hakkında da dava açıldı.

Edinilen bilgiye göre 2015 yılında Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bir oto galeri işleten İ.B. isimli şahıs, iddiaya göre yanında çalışan H.O.’nun 14 yaşındaki kızı B.A.’yı 9 yaşından 13 yaşına kadar taciz etti. Yaşanan istismar olaylarının ardından B.A. ve annesi H.O. polis merkezine giderek İ.B.’den şikayetçi oldu. Yaşanan olay sırasında H.O. ile ayrı olan B.A.’nın babası E.A. da İ.B. hakkında şikayetçi oldu.

ANNESİNİN YANINDA ŞAHSIN KENDİSİNE İSTİSMARDA BULUNDUĞUNU İDDİA ETTİ

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Konuyla ilgili polis merkezinde ifade veren B.A., İ.B.’nin kendisini farklı tarihlerde defalarca taciz ettiğini ve bir gün gece saatleri ile annesi ile yaşadığı eve gelip annesi ile birlikte uyuduğu yatakta kendisine istismarda bulunduğunu söyledi. Anne H.O. ise ifadesinde, kızının taciz edildiğini öğrendiğinde İ.B.’nin kendisini tehdit ettiği için şikayet etmekten korktuğunu ve İ.B. ile aynı yatakta uyumadıklarını söyledi.

Detaylar, Haber Linki