Katar Başbakan İkinci Yardımcısı ve eski Enerji ve Sanayi Bakanı Abdullah bin Hamed el-Atıyye.

Katar, doğal gazı için işgal edilecekti.

Katar Başbakan İkinci Yardımcısı el-Atıyye: Katar, doğal gazı için işgal edilecekti.

Katar Başbakan İkinci Yardımcısı ve eski Enerji ve Sanayi Bakanı Abdullah bin Hamed el-Atıyye, ülkesinin, dünyanın en büyük doğal rezervlerine sahip olması nedeniyle abluka ülkeleri tarafından işgal edilmek istendiğini öne sürdü. Hamed el-Atıyye, ayrıca ‘Abluka ülkeleri bu komployu yürürlüğe koymak için ABD’den yeşil ışık bekledi’ dedi.

Katar’ın Lusail gazetesine konuşan Atıyye, ülkesi üzerinden Körfez’de yaşanan krizin temel hedeflerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ablukanın terörle hiçbir ilişkisinin olmadığını savunan Atıyye “Doğal gazdan dolayı abluka ülkeleri bizi işgal etmeyi hedefledi.” dedi.

“BM, Dünya Bankası, IMF, tüm dünya kesin bir şekilde Katar’ın terörle hiçbir ilişkisinin olmadığını çok kesin olarak biliyor.” diyen Atıyye, abluka nedenlerinin terörle ilişkili olmadığını, asıl hedefin Katar’ı işgal etmek olduğunu söyledi.

Atıyye, “Abluka ülkeleri bu komployu yürürlüğe koymak için ABD’den yeşil ışık bekledi.” ifadesini kullandı.
Atıyye, Katar’da 350 bin Mısırlının saygın bir şekilde çalıştığını belirterek, “İşin gerçek yönüne baktığınızda asıl zarar görenler ilişkileri koparanlardır.” dedi.

Detaylar, Haber Linki