İtalya’nın başkenti Roma’da yaklaşık 200 bin kişi faşizm karşıtı gösteride bir araya geldi.

İtalya'da 200 bin kişi faşizme karşı gösteri yaptı.

İtalya’da 200 bin kişi faşizme karşı gösteri yaptı.

İtalya’nın başkenti Roma’da yaklaşık 200 bin kişi faşizm karşıtı gösteride bir araya geldi. Gösteri, geçen hafta sonu Covid-19 sertifikası zorunluluğuna karşı yapılan protestoda, İtalya’nın en büyük işçi sendikası Cgil’in binasına saldırı düzenlenmesine tepki olarak organize edildi.

Gösteri, geçen hafta sonu Covid-19 sertifikası zorunluluğuna karşı yapılan protestoda, İtalya’nın en büyük işçi sendikası Cgil’in binasına saldırı düzenlenmesine tepki olarak organize edildi.

“Faşizm bir daha asla” başlıklı gösteriye, Cgil’in yanı sıra diğer büyük sendikalar Uil ve Cisl sendikaları da destek verdi.

Üç sendikanın üye sayısının 10 milyonun üzerinde olduğu aktarılıyor.

Sendikaların ortak gösterisine öğrenci örgütleri, faşizme direnen partizanların kurduğu Anpi derneği ve binlerce vatandaş da katıldı.

Ansa ajansı, katılımcı sayısının 200 bine ulaştığını belirtti.

Gösteride, geçen hafta sonu Cgil binasına düzenlenen saldırıdan sorumlu tutulan neo-faşist Forza Nuova partisinin feshedilmesi çağrıları yapıldı.

Detaylar,Haber Linki
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More