Haklarımızı alana kadar buradayız.

Yemeksepeti işçilerinin eylemi üçüncü gününde

Yemeksepeti işçilerinin eylemi üçüncü gününde.

yemek Sepeti çalışanları eylemlerinin üçüncü gününde de şirketin genel merkezi önünde toplandı. Çalışanlar “Haklarımızı alana kadar buradayız” diye konuştu. Yurtiçi Kargo çalışanlarının kontak kapatma eylemi de sürüyor.

Maaşlarına yapılan düşük zamları kabul etmeyen esnaf kuryelerin eylemleri sürüyor. Bugün saat 11.00’de Yemek Sepeti Genel Müdürlük binası önünde toplanan Yemek Sepeti ve Banabi çalışanları, “Bugün de kontakları kapatıp genel merkez önüne geldik. Haklarımızı alana kadar buradayız” açıklamasını yaptı.

Taleplerini dört maddede sıralayan çalışanlar, “5 bin 500 TL maaş, prim ve yan hak talep ediyoruz. Hakkını arayan hiçbir işçi ve kurye işten çıkarılmasın, iş kolumuz derhal taşımacılığa geçirilsin ve sendikal faaliyet güvence altına alınsın” ifadelerine yer verdi.

Yurtiçi Kargo çalışanlarının da yüzde 17’lik zammı kabul etmediklerini söyleyerek başlattıkları kontak kapatma eylemleri sürüyor.

Eylemler büyüyor

Maaşlarına yapılan düşük zammı kabul etmeyerek kontak kapatma eylemine giden Trendyol Express çalışanlarının kazanımlarından sonra eylemler taşımacılık iş kolundaki diğer önemli firmalara da sıçramıştı.

Detaylar, Haber Linki

Magazin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks