Eskişehir’de Iraklı ve Suriyelilerin sokakta yılbaşı kutlaması yaparken 2 gencin Irak bayrağı sallaması.

Eskişehir’deki yılbaşı kutlamasında Irak bayrağı gerginliği.

Eskişehir’de Iraklı ve Suriyelilerin sokakta yılbaşı kutlaması yaparken 2 gencin Irak bayrağı sallaması gerginliğe neden oldu. Iraklı gençleri çıktığı yerden indiren bir grup Eskişehirli genç, Türk Bayrağı çıkartıp ‘Bozkurt’ işareti yaparak ‘Ne mutlu Türküm diye’ bağırdı.

Hoşnudiye Mahallesi İsmet İnönü Caddesi’ndeki Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde toplanan Iraklı ve Suriyeliler, bir süre aralarında oynayarak yeni yılı kutladı. Iraklı bir genç telefon hattı kutusu üzerine çıkıp küçük bir Irak bayrağını eline aldı. Bir süre sonra bu gencin yanına başka bir genç daha gelip ikisi birden Irak bayrağı salladı. Irak bayraklarını gören Eskişehirli gençler buna tepki gösterdi. Iraklıları indiren gençler Türk bayrağı çıkartıp ‘Bozkurt’ işareti yaptı, ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ ve ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diye bağırdı. Irak ve Suriyeli gençler ile Türk gençleri arasındaki gerginliği araya giren polisler sonlandırdı. Kalabalık yeni yıla meşale yakıp girerken bir kaç kez de İstiklal Marşı’nı okudu. Kalabalık daha sonra dağıldı.

Tombik

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks