Birleşik Metal-İş üyeleri fabrikalarda yarım saatle bir saat arasında iş bırakırken.

Metal işçisi ayakta… Fabrikalarda eylem var.

Birleşik Metal-İş üyeleri fabrikalarda yarım saatle bir saat arasında iş bırakırken, Türk Metal üyeleri de fazla mesaiye kalmama eylemi yaptı.

İşveren sendikası MESS’in “kırmızı çizgimiz” dediği yüzde 3.2 zam ve 3 yıllık sözleşme dayatmasına tepki büyüyor. Birleşik Metal-İş ve Türk Metal sendikaları MESS dayatmalarına karşı eylemler yaparak MESS’in kırmızı çizgisine karşı kendi kırmızı çizgilerini ortaya koydular. Birleşik Metal-İş Sendikası’nın aldığı karar gereği yurt genelindeki fabrikalarda sabah vardiyası ile gece vardiyasından çıkan işçiler bir araya gelerek MESS’in dayatmalarını protesto etti. Yemekhane ve fabrika bahçesinde yapılan eylemlerde işçiler sık sık “MESS, MESS şaşırma sabrımızı taşırma” sloganını attı.

Tombik

63 madde

Eylemlerde okunan ortak bildiride Birleşik Metal-İş ile MESS arasında yapılan görüşmelerde 63 maddede anlaşma sağlanamadığı ve uyuşmazlık tutulduğu belirtildi. Uyuşmazlık konusu maddelerin önemli bir kısmı parasal maddeler oluşturdu.

Fabrikalarda eylem var

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks