Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

Belediye Meclisi'nin toplantısı canlı yayın.

118

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin toplantısı canlı yayınlandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlığında yapılan toplantısı, sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Temmuz ayı toplantısının açılışında konuşan Başkan Yavaş, meclis üyelerine Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in resmi davetlisi olarak katıldığı 9. Moskova Kentsel Forumu ve Rusya’da gerçekleştirdiği temaslar hakkında detaylı bilgi verdi. Rusya’da dünyadan çok sayıda belediye başkanının konuşmacı olarak katıldığı forumda Ankara’yı tanıttığını ve projelerini anlattığını belirten Başkan Yavaş, izlenimlerini şu sözlerle paylaştı:

“Forumda birinci oturumda ‘Kentsel Sağlık Yaklaşımı’ incelendi. Bütün dünya artık belediyelerde insan sağlığına uygun ulaşım, park yani belediye hizmetlerinin insanların doğumundan ölümüne kadar insanların sağlığını ilgilendirecek şekilde düzenlenmesi hususunu konuşuyor. Herkes ulaşım projeleri, yaya projeleri ve bisiklet yolları projeleri ile yaptığı incelemeleri birbiriyle paylaştı. Ben de forumun birinci gününde ‘Küresel Mega Kentler İçin Çözümler’ temalı oturumda konuşma yaptım. ‘Yeni Kentsel Gündem, Şehirler Bugün Hangi Değerleri Hedef Alıyor’ oturumunda bir sunum yaparak, Ankara’yı, belediyemizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerini ve kentsel projelerini anlattım.”

Detaylar, Haber Linki