AK Parti, Melih Gökçek’in yerine gelecek ismi belirlemek için bugün temayül yoklaması yapacak.

Başkent’te temayül günü.

AK Parti, Melih Gökçek’in yerine gelecek ismi belirlemek için bugün temayül yoklaması yapacak.

Temayüle AK Parti’li büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyeleri, Ankara milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatı yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları katılacak.

Tombik

Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından parti genel merkezinde gerçekleştirilecek temayüle AK Parti’li büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyeleri, Ankara milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatı yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları katılacak. Değerlendirme de öne çıkan isimler Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’a sunulacak.

SON SÖZÜ ERDOĞAN SÖYLEYECEK

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya başkanlığında saat 14.30’da yapılacak temayülden çıkan isimler Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’a sunulacak. Melih Gökçek’in istifası ile boşalan koltuğa oturacak isim için son sözü Erdoğan söyleyecek. Erdoğan gerekli görmesi durumundan bu temayülde öne çıkan isimlerle görüşebilecek.

CHP ADAY GÖSTERMEYECEK

Belediye Meclisi pazartesi günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için toplanacak. Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin 100, CHP’nin 21, MHP’nin 15, bağımsız 3, BBP’nin de 1 üyesi bulunuyor. CHP’den daha önce yapılan açıklamada seçimde aday gösterilmeyeceği belirtilmişti, MHP’nin ise nasıl bir yol izleyeceğine istişare toplantıları yaparak karar vereceği ifade ediliyor.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks