ABD’ye gönderdiği tıbbi yardım için Türkiye’ye teşekkür etti.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo

ABD’den Türkiye’ye teşekkür.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, corona virüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan ABD’ye gönderdiği tıbbi yardım için Türkiye’ye teşekkür etti.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “NATO müttefikimiz Türkiye’ye minnettarız.
Türkiye’nin destekleri, dünyanın dört bir tarafında Kovid-19 ile mücadelede iyi işler çıkaran Amerikan şirketlerine yardımcı oluyor. Bu durumu beraber atlatacak ve hiç olmadığı kadar güçlü çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

KONGRE ÜYELERİNDEN DE TEŞEKKÜR

Diğer yandan bazı Temsilciler Meclisi vekilleri de konuya dair Twitter’dan açıklama yaparak Türkiye’ye teşekkür etti.

Türkiye’nin ABD’nin salgınla mücadele edebilmesi için gönderdiği tıbbi ve gerekli ekipmanları iyi niyet ve dayanışma içeren bir jest olarak tanımlayan Cumhuriyetçi Vekil Alex Mooney, “NATO müttefikimiz Türkiye’ye bu kritik zamanlarda gösterdiği müttefiklikten dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“CÖMERTLİĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE”

Ayrıca Temsilciler Meclisi Türk Dostluk Grubu üyesi olan Steve Chabot da benzer bir açıklama yaparak, “Türkiye’nin Kovid-19 ile mücadelede ön saflarımızda görev yapan sağlıkçılarımızın korunması için bu haftada iki kez yaptığı bağışlar için teşekkür ederim. Cömertliğin için teşekkürler Türkiye.” dedi.

Demokrat Vekil Alcee Hasting ise Türk halkına binaen Türkiye’ye teşekkür ettiğini belirterek, yapılan destekleri takdirle karşıladıklarını vurguladı.

detaylar, Haber Linki