Star Wars filmlerinden esinlenerek radara yakalanmayacak yeni nesil savaş uçakları.

ABD, Star Wars Filminden Esinlenerek Yeni Nesil Savaş Uçağı Üretecek.

ABD Savunma Bakanlığının, Star Wars filmlerinden esinlenerek radara yakalanmayacak yeni nesil savaş uçakları üretmeyi planladığı iddia edildi.

İngiliz Times gazetesi, ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) ” Star Wars” ( Yıldız Savaşları) filmlerinden esinlenerek, radara yakalanmayacak yeni nesil savaş uçakları üretmeyi planladığını yazdı. Times’ın dünya haberleri sayfasındaki Michael Evans imzalı haberde, ABD’nin havacılık alanındaki en parlak mühendislerinin bu proje için tahsis edildiği belirtildi.

Tombik

GÖLGE UÇAK ÜRETECEK

Gazeteye göre ABD böylece pilotları için en düşük risk içeren koşullarda havadan savaş yeteneğini muhafaza etmek istiyor.

“Yarasa şeklindeki” yeni nesil bombardıman uçaklarının tasarımı ile F-117 Nighthawk ve F-22 Raptor tipi uçakların daha ileri bir seviyeye taşınması hedefleniyor.

Haberde halen Rusların “gölge” uçak teknolojisinde lider konumda oldukları, ABD’nin ise gözünü bu alanda da öncü olmaya diktiği vurgulanıyor.

TAHMİNİ MALİYETİ 550 MİLYON DOLAR

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks