Dünyanın en çok tanınan seri katili olarak bilinen Amerikalı Charles Manson 83 yaşında cezaevinde öldü.

20’nci yüzyılın en sadist seri katili Charles Manson öldü.

Dünyanın en çok tanınan seri katili olarak bilinen Amerikalı Charles Manson 83 yaşında cezaevinde öldü. Charles Manson, Roman Polanski’nin 8.5 aylık hamile eşi Sharon Tate’nin de olduğu 5 kişiyi öldürtmüş ve bu sayede dünya çapında ün kazanmıştı. Charles Manson, 1960’lı yıllarda işlediği bir dizi cinayetten dolayı hapis yatıyordu.

Manson ailesi adlı bir tür tarikat kuran Manson ve takipçileri, Ağustos 1969’da ırklar arası savaş başlatmak için iki gecede yedi kişiyi vurarak ve bıçaklayarak öldürmüştü. Seri katilin kurbanları arasında ünlü yönetmen Roman Polanski’nin hamile eşi Sharon Tate de bulunuyor.

Tombik

Manson ve takipçileri, Ağustos 1969’da Los Angeles’ta Tate ile birlikte 6 kişiyi daha öldürmüşlerdi.
20nci yüzyılın en sadist seri katili Charles Manson öldü.

1971’de 7 cinayetten idama mahkum edilen Manson’ın cezası daha sonra California eyaletinde bu cezanın geçici olarak yasaklanmasının ardından ömür boyu hapse çevrilmişti. Şartlı tahliye talebi defalarca reddedilen Manson’ın yine benzer bir başvuru yapması 2027’ye yasaklanmıştı.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks