1 Ocak’tan geçerli olmak üzere boğaz köprüleri ile otoyol geçiş ücretleri zamlandı.

Köprü ve otoyolların geçiş ücretlerine yeni yıl zammı.

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere boğaz köprüleri ile otoyol geçiş ücretlerinde araç sınıflarına göre ortalama yüzde 10 ile yüzde 25 arasında değişen oranda artış yapıldığını bildirdi. Buna göre boğaz köprülerinde otomobil geçiş ücreti 8.75 lira, otoyollarda otomobil için en düşük geçiş ücreti 2.5 lira, en yüksek geçiş ücreti 25 lira olarak belirlendi.

Öte yandan Maliye Bakanlığı, değerli kağıtların 2018’de uygulanacak satış bedellerini belirledi. Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak 1 Ocak 2018 itibarıyla geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Tombik

Buna göre, gelecek yıl ilgili kanunda ‘değerli kağıt’ olarak belirlenen noter kağıtları 11 lira ile 22 lira arasında satılacak. Pasaport bedeli ise yeni yıldan itibaren 108 lira olacak.

Kimlik kartları 18.50 lira, aile cüzdanları 98.50 lira, sürücü belgeleri ile sürücü çalışma belgeleri (karneleri) 134 lira, motorlu araç tescil belgesi 120 lira, iş makinesi tescil belgesi 100 lira, her bir çek yaprağı için banka çekleri 6.50 lira, Mavi Kart ise 10 liradan satılacak.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks