Yaşlanmayı durdurmaya çalışmak kansere sebep olabiliyor!

YAŞLANMAYI DURDURMAK İMKANSIZ MI?

Yaşlanmayı durdurmaya çalışmak kansere sebep olabiliyor!

Eğer zamanınızı ve paranızı sağlıklı yaşam bakımlarına sonsuza kadar genç kalma ümidiyle harcadıysanız, okuyacaklarınız sizi biraz üzebilir. Arizona Üniversitesi’nin araştırmasına göre “Yaşlanmak matematiksel olarak kaçınılmaz.” Araştırmacı Joanna Masel açıklamasında “Yaşlanmadan mantık, teorik ve matematiksel açıdan kaçmanın imkansız,” olduğunu söylüyor.

Tombik

Araştırmanın daha da ürkütücü sonucu ise, yaşlanmayı durdurmaya ve geri sarmaya çalışmanın da kansere sebep olduğu. Zamanla hücreleriniz yavaş çalışıyor bu da saçınızın beyazlamasına sebep oluyor. Diğer hücreler ise gelişmelerini hızlandırarak kansere sebep olabiliyor.

Araştırmacıların başlangıç teorisinde bu yavaş çalışan hücreleri hızlandırıp yaşlanmayı durdurmak vardı ancak sonuç olarak hızlandırmanın hücrelerin kanser üretme oranını artırdığı ortaya çıktı. Anti-aging prosedüründe iki seçeneğin olduğunu öne süren Joanna “bu halsiz hücrelerin birikmesine izin vereceğiz yada anti-aging ile kanser hücrelerinin çoğalmasına sebep olacağız,” diye açıkladı.

Araştırmacılar yaşlanmayı geciktirmenin mümkün olduğunu itiraf etsede sonunda yaşlanacağınızın kesin olduğunu söylüyor. Kısacası tüm anti-aging kremlerine ve serumlarına para harcarken büyük riskleri göz önünde bulundurmanız gerecek.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks