Yapılan törenle 2018 yılı Oscar ödülleri sahibini buldu.

Oscar ödüllerini kimler kazandı? İşte 91. Oscar ödülleri kazananlar listesi…

Her yıl olduğu gibi bu yılda Oscar’ı kimin kazanacağı merak konusuydu ve yapılan törenle Oscar ödülleri sahibini buldu. Sinema dünyasının kalbinin attığı Los Angeles’taki tören, Türkiye saatiyle gece 03’te kırmızı halı geçişiyle başladı. Bu yıl sunucusuz gerçekleşen Oscar Ödülleri töreninin, 225 ülkede milyonlarca kişi tarafından izlenmesi bekleniyor. Oscar’da bu yıl ‘Roma’ ve ‘Sarayın Gözdesi’ filmleri, ‘En İyi Film’, ‘En İyi Kadın Oyuncu’, ‘En iyi Yönetmen’, ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’nun da aralarında bulunduğu 10 dalda aday oldu. En iyi film ödülünü Green Book kazandı.

Oscar Ödülleri olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 91. Akademi Ödülleri Los Angeles’taki Dolby Theater’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Dünyaca ünlü Queens grubunun performansıyla başlayan tören, 30 yıldır ilk kez, bu yıl resmi bir sunucusu olmadan gerçekleşti.

2019 Oscar Ödülleri’ne dair detaylar şöyle:

– Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron’un yönettiği Netflix yapımı Roma ve Yorgos Lantimos’un yönettiği The Favourite adlı filmler 10 dalda ödüle aday gösterildi. Böylece bu akşam düzenlenen törende en çok aday gösterilen filmler oldu.
– Bir Yıldız Doğuyor ve Vice filmleri 8, Black Panther 7 dalda Oscar’a aday.
– Black Panther En İyi Film dalında aday gösterilen ilk süper kahraman filmi.
– Roma ise En İyi Film dalında Oscar’a aday gösterilen ilk Netflix yapımı film oldu.
– 91. Akademi Ödülleri için bu sene kadın yönetmenler arasından aday gösterilen olmadı.

Detaylar, Haber Linki