Sürücüsüz metrosu olarak bilinen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı.

İlk sürücüsüz metro açılıyor.

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olarak bilinen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı, bugün açılıyor. 16 istasyondan meydana gelen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın saatte 65 bin yolcuya hizmet vermesi öngörülüyor.

Metro tamamlandıktan sonra ise Üsküdar-Sancaktepe arası 27 dakikaya inecek.

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olarak bilinen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle bugün açılıyor. Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın temeli 2012’de atılmıştı. Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olan 20 km’lik ÜsküdarÜmraniye- Çekmeköy/ Sancaktepe Metro Hattı’nın Türkiye’nin sürücüsüz ilk metro hattı olacağı bilgisini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, resmi Twitter adresinden açıkladı.

65 BİN YOLCUYA HİZMET VERECEK

16 istasyon ve 17 kilometre olarak hizmete girecek olan hat, vatandaşların güvenliği için de “peron kapı” sistemi kullanılacak. Üsküdar/Ümraniye- Çekmeköy/Sancaktepe Metro Hattı, tek yönde saatte 65 bin yolcuya hizmet verecek. Metro tamamlandıktan sonra ise Üsküdar-Sancaktepe arası 27 dakikaya inecek.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks