Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) bin maden işçisi alımı için başvuru süreci bugün başlayacak.

İş başvurusu için geceden kuyruğa girdiler.

İşsizliğin gözü kör olsun! İş başvurusu için geceden kuyruğa girdiler.

Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) bin maden işçisi alımı için başvuru süreci bugün başlayacak. Dondurucu soğuğa rağmen vatandaşlar, müracaatlarını yapabilmek için akşam saatlerinden itibaren Zonguldak ve Bartın’da İŞKUR önünde bekliyor. Saat 7:30 itibariyle yüzlerce vatandaş kuyrukta beklemeyi sürdürüyor.

TTK’nın işçi alımı için başvuruların 12 Şubat’ta yapılacağının duyurulmasının ardından akşam saatlerinden itibaren vatandaşlar, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü önünde kuyruk oluşturdu. Kurum binası önünde sıraya giren vatandaşlardan bazılarının yanlarında getirdikleri battaniyelere sarıldıkları görüldü. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı.

“UMUTLA GELDİK”

Kayıt için bekleyen Ramazan Kalmaz, iş başvurusu için sırada beklediklerini söyledi. Önemli bir fırsat yakaladıklarını belirten Kalmaz, “Allah herkesin gönlüne göre nasip etsin. Kendi toprağımızda iş sahibi olmak adına buraya umutla geldik. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Ben buraya İstanbul’dan geliyorum. 1 aydır çalışmıyorum. Umudum burası, olmazsa gurbetçiyim. Burada iş imkanı yok. Herkes iş için çırpınıyor. Yazık, günah. Allah herkese nasip etsin. Umudumuzu yitirmeden beklemeye devam edeceğiz. Allah nasip ederse kaydımızı olup gideceğiz.” dedi.

Detaylar, Haber Linki