Türkiye ve ABD arasında vizelerin askıya alınmasının ardından dolar ve Euro yükselişe geçti, Türk Lirası hızlı değer kaybetti.

ABD ile vize krizi: Dolar 3,80’i gördü, Avro rekor tazeledi.

Türkiye ve ABD arasında vizelerin askıya alınmasının ardından dolar ve Euro yükselişe geçti, Türk Lirası hızlı değer kaybetti.

Türkiye ve ABD arasında vizelerin askıya alınmasından sonra dolar ani yükseliş gösterdi ve Cuma gününü 3,61 seviyesinden kapatan dolar/TL 3,61’den 3,67’ye yükseldi. Vize restleşmesinin ardından hızla yükselen dolar/TL kuru 3,80 seviyesine kadar çıktı. Nisan ayından bu yana en yüksek düzeyine çıktıkan sonra dolar 3.74 lira düzeylerine geri çekildi. Avro da 4.4453 liralık tarihi rekor düzeyden 4.40 liranın altına çekildi.

EURO DA REKOR TAZELEDİ

Türk Lirası’nın vize krizi sonrasında hızlı değer kaybı yaşamasıyla avro/TL kuru da 4,46 seviyesini aşarak rekor tazeledi. Cuma günü kur 4,24 ile rekor seviyeye yükselmişti.
Liranın yüzde 4.0 dolayında kayıp yaşamasına neden olan sert tırmanışların ardından yeni günün ilk işlemlerinde dolar 3.71 – 3.72 lira ve avro da 4.36 – 4.37 lira aralığına çekildi.

BORSA ENDEKSİ 100 BİN PUANIN ALTINA DÜŞTÜ

detaylar
HAber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks