Türk futbolunda yabancı sınırının tartışıldığı şu günlerde, Fenerbahçe altyapısından yetişen 19 yaşındaki Merih.

Bedavaya gitti şimdi; 45 milyon euro.

Türk futbolunda yabancı sınırının tartışıldığı şu günlerde, Fenerbahçe altyapısından yetişen 19 yaşındaki Merih Demiral, Portekiz’de parlıyor.

A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu önceki gün katıldığı programda ‘Geleceğin ekibini kuracağız’ dedi. İşte o ekipte yer alacak isimlerden biri de Sporting Lizbon forması giyen Merih Demiral. Türk futbolunun yabancı sınırını tartıştığı şu günlerde, 19 yaşındaki yıldız elimizdekilerin kıymetini bilemediğimizin de en güzel örneği.

Tombik

Fenerbahçe altyapısında oynarken 2016 yazında Alcanenense takımından gelen teklifi kabul eden ve bedelsiz olarak Portekiz’in yolunu tutan Merih, bu sezon başında Sporting Lizbon’a 5 yıllık imza attı. Sporting Lizbon’un B takımında forma giyen Merih’i almak isteyenler artık 45 milyon Euro’yu gözden çıkarmak zorunda… Güçlü fiziği ile dikkat çeken 1.92 boyundaki genç stoper, geleceğin yıldız adayları arasında gösteriliyor. Merih Demiral’ın gelecek sezon Sporting Lizbon’un as takımında forma giymesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks