SGK ile 17 banka ve PTT arasında imzalanan protokol kapsamında, Eylül 2017 itibarıyla 10,3 milyon emekliye 3,9 milyar lira promosyon ödendi.

10,3 Milyon Emekliye 3,9 Milyar Lira Promosyon Ödendi.

SGK ile 17 banka ve PTT arasında imzalanan protokol kapsamında, Eylül 2017 itibarıyla 10,3 milyon emekliye 3,9 milyar lira promosyon ödendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK) ile 17 banka ve PTT arasında protokol imzalanmıştı. Eylül 2017 tarihinden itibaren 10,3 milyon emekliye 3,9 milyar lira promosyon ödendiği açıklandı.

SGK, 17 BANKA VE PTT İLE PROTOKOL İMZALADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, SGK ile 17 banka ve PTT arasında “Sigortalı ve Hak Sahiplerine İlk Defa Bağlanan Gelir/Aylık Ödemeleri ile Emekli İkramiyelerinin ve Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamında Gelir/Aylık Alanlara Promosyon Ödenmesine İlişkin Protokol”ün imzalandığı ve yürürlüğe girdiği anımsatıldı.

Açıklamada, ayrıca 1 Ağustos’tan itibaren bağlanacak ilk aylık ve emekli ikramiyesi ödemelerinin, sigortalıların tercihleri esas alınarak yapılmaya başlandığı ifade edildi.

DİĞER BANKALARDA DA HIZLA DEVAM EDİYOR

Banka tercihlerinin ilk etapta protokol imzalayan ve altyapı çalışmalarını tamamlayanlar arasından yapılacağı belirtilen açıklamada, altyapı çalışmalarının protokol imzalayan diğer bankalarda da hızla devam ettiği bildirildi.

10,3 MİLYON EMEKLİYE 3,9 MİLYAR ÖDENDİ

Detaylar
Haber Linki
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More