Muğla’nın Ula ilçesinde Richter ölçeğine göre 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Muğla’da deprem! Bir mahallenin tahliyesi bekleniyor.

Muğla’nın Ula ilçesinde Richter ölçeğine göre 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Can kaybının yaşanmadığı depremde bir mahallenin tahliye edilmesi bekleniyor.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin, merkez üssünü Muğla’nın Ula ilçesi olarak saptadığı deprem, bugün saat 00.49’da meydana geldi. Yerin 25.44 kilometre derinliğinde olan deprem, Ula’nın yanı sıra, kent merkezi ve çevre ilçelerde de hissedildi. Paniğe neden olan depremde, ilk belirlemelere göre mal kaybı olmadı. 5.1 büyüklüğündeki deprem ve artçı sarsıntılar nedeniyle dağlık alanda bulunan 25 hanelik Arıcılar Mahallesi sakinleri, kurulan çadırlarda ve yakılan ateş başında sabahladı. Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, “Devlet olarak görevimizin başındayız. Can kaybı yok. Tüm görevliler mahalle halkı ile yakından ilgileniyor” dedi.

Deprem Arıcılar Mahallesi sakinlerini sokağa dökerken evlerde çatlaklar oluştu, yollar düşen kayalarla kapandı.
Gökova Kavşağı’nda bekletilen AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri Ula Kaymakamı Ali Yılmaz ile beraber mahalleye hareket etti. Dozerler kapanan yolları açtı. Köyle ulaşan AFAD ekipleri 2 çadır kurdu. Sağlık ekipleri panik ile fenalaşan insanlara ilk yardımda bulundu.

Detaylar
Haber Linki
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More