Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Hz. Muhammed’in Hayatı” ders kitabındaki Medeni Yasa.

Milli Eğitim Bakanı, kadın erkek eşitliğini yok sayan kitabı savundu… İtaat sorumlulukmuş!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Hz. Muhammed’in Hayatı” ders kitabındaki Medeni Yasa’ya aykırı evliliğe ilişkin sözleri savundu. Yılmaz, kitaptaki “kadının itaati ibadettir” ifadeleri için “Kadının aile içerisindeki konumuna ve sorumluluğuna işaret etmektedir” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Hz. Muhammed’in Hayatı” ders kitabındaki “kadının itaati ibadettir” ifadelerini “Örnek gösterilen cümleler kadının aile içerisindeki konumuna ve sorumluluğuna işaret etmektedir” sözleriyle savundu. Yılmaz eleştirilere karşılık “Hz. Muhammed’in Hayatı dersleri seçmeli derslerdir ve bu dersleri tercih eden ailelerin çocukları seçmektedir” dedi. CHP ve HDP’li 15 milletvekilinin konuya ilişkin soru önergelerine skandal bir yanıtla karşılık vermişti. Ders kitaplarına giren ‘cihat’ konusunu “dinimizde var” diyerek savunan Yılmaz, ders kitabındaki Medeni Kanun’a aykırı önermeleri de aynı şekilde savundu.

Tombik

Kadının sorumluluğu

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks