Fatih ve Gaziosmanpaşa’da sahte evrak düzenleyen çeteye operasyon düzenledi.

Jandarmadan sahte evrak çetesine operasyon.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Fatih ve Gaziosmanpaşa’da sahte evrak düzenleyen çeteye operasyon düzenledi. 7 kişin gözaltına alındığı operasyonda, aralarında MİT personeline ait kimlik kartları, polis kimlik kartları, avukatlara ait baro kimlik kartları ve sarı basın kartlarının da bulunduğu çok sayıda sahte evrak ele geçirildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Fatih Karagümrük ve Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’nde matbaa olarak kullanılan 3 adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda sahte evrak düzenleyerek organize olarak suç işledikleri tespit edilen 7 kişi gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda ise tamamı sahte olarak düzenlenmiş MİT personeline ait kimlik kartları, polis kimlik kartları, araç tescil belgeleri, çeşitli üniversitelere ait lisans diplomaları, avukatlara ait baro kimlik kartları, sarı basın kartları, mesleki yeterlilik belgeleri, sağlık raporları, silah taşıma ruhsatları, tapu senetleri, vergi levhaları, elektrik ve su faturaları ele geçirildi.

Operasyonun devamında yapılan soruşturmalarda ise, şüphelilerin vize almayı kolaylaştırmak amacıyla çeşitli kurumsal firmalara ait evrakları sahte olarak düzenleyerek “personelin kurum çalışanı olduğu ve seminere katılacağı”, “düzenlenecek fuara katılacağı içerikli yazılar hazırladıkları tespit edildi.

Detaylar
Haber Linki
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More