23 cazibe merkezi ilinde kadınlara ilgilenebileceği sayıda hayvan vereceğiz.

Bakan Fakıbaba: Kadınlara Yetiştirebileceği Kadar Hayvan Vereceğiz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, “23 cazibe merkezi ilinde kadınlara ilgilenebileceği sayıda hayvan vereceğiz. Böylece küçük aile işletmeleri oluşturulacak” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ‘ucuz et’ projesine ilişkin açıklamada bulundu. Fakıbaba, projeye iki marketin dahil edilmesi konusundaki eleştirilere yanıt verdi. Fakıbaba, “Tüm illerde şubesi olan marketleri seçtik. Marketler arasında taraf tutmuyoruz. Şartname koyduk, ihale ile verdik. Neden bu marketlere verdik, çünkü 81 ilde var. Şimdi İstanbul’da var, Şırnak’ta yok olur mu? İki firma eşit olunca ikisine de verdik. Yoksa 1 firmaya verecektik” dedi.

“ET SATIŞI 10 TONA ÇIKARILABİLİR”

Fakıbaba, kasapların projeye neden kendilerinin dahil edilmediği yönündeki eleştirilerine, “İki zinciri kontrol etmek var, bir de 50 bin kasabı ayrı ayrı kontrol etmek var” şeklinde yanıt verdi. Et satışının 6 tondan 10 tona çıkarılabileceğini söyleyen Fakıbaba, piyasa oturuncaya kadar regülasyona devam edeceklerini belirtti.

“HAYVANCILIKTA KÜÇÜK AİLE İŞLETMELERİ KURACAĞIZ”

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks